تاریخ: سه شنبه, 18 آبان 1395    ساعت: 16:27

کی روش: از امکانات گسترش فولاد برای تیم ملی استفاده می کنیم / جهت قدردانی از حمایت های زنوزی به تبریز آمدیم


پیام نوروزی جناب آقای محمدرضا زنوزی مطلق ریاست محترم هیات مدیره

کارلوس کی‌روش در نشست خبری بازدید از باشگاه گسترش فولاد تبریز ضمن ابراز خرسندی از حضور در تبریز، اظهار داشت: مراتب تقدیر خودم را به اهالی فوتبال دوست شهر تبریز عرض می‌کنم. باعث افتخار است که با توجه به دعوت زنوزی در تبریز هستیم. هدف اصلی ما آن بود که بدون درنظر گرفتن این دعوت، به تبریز بیاییم و مراتب قدردانی خودمان را از زنوزی و مجموعه گسترش فولاد بابت حمایت هایی که برای تیم ملی انجام داده اند، تقدیم کنیم.
کی‌روش در ادامه اظهاراتش افزود: همان‌طور که گفتم نیت اولیه این بود که از زحمات زنوزی و باشگاه تقدیر کنیم و در درجه دوم از امکانات گسترش بازدید کنیم تا برای هماهنگی های اردوی تیم ملی اقدامات لازم را به عمل بیاوریم. فوتبال مدرن امروز نیاز به امکانات وسیع دارد و باید به جزئیات توجه ویژه‌ای شود. با توجه به امکاناتی که امروز دیدم می توانیم میزبان تیم ملی در تبریز باشیم و از امکانات خوب اینجا بهره وری کنیم. از زنوزی و باشگاه گسترش تشکر می‌کنم. به ایشان و مدیران این تیم تبریک می‌گویم بابت همه اقداماتی که اینجا شده است.
وی در خصوص اینکه آیا در آینده باشگاه گسترش می تواند میزبان اردوی تیم ملی باشد یا خیر، گفت: بله؛ بعد از اینکه امروز از نزدیک دیدم، امکانات اینجا می تواند قابل استفاده باشد. باید مکاتبات لازم را با فیفا انجام دهیم، چون باید فیفا تأیید لازم را به عمل بیاورد و امیدوارم این اتفاق بیفتد.
کی‌روش در خصوص وضعیت مصدومان تیم ملی گفت: یکی از دلایلی که باید سریعا به تهران برگردیم این است که باید جلسه‌ای را با کادرفنی داشته باشیم، برای لیست نهایی تیم ملی که پس از بازگشت لیست اعلام می‌شود. در خصوص بیرانوند شرایط متفاوت است چون با توجه به مصدومیتی که دارد نمی توانیم به اعزام او فکر کنیم اما در خصوص امیری پس از جلسه امروز تصمیم می گیریم. بیرانوند مطمئنا بیرون است اما هنوز به امیری امیدواریم.
کی‌روش در مورد امکانات باشگاه گسترش گفت: ایجاد این بستر از سوی یک باشگاه خصوصی، باید مورد تقدیر و استقبال قرار گیرد و امیدوارم این باشگاه اولین باشگاه باشد از باشگاه های متعددی که خصوصی می شوند چون آینده فوتبال در اختیار این باشگاه هاست و رشد طبیعی در فوتبال جهان نیز به این شکل است.
وی ادامه داد: مطمئناً دولت از باشگاه ها حمایت می کند اما برای رشد فوتبال در آینده روند فوتبال به دستان باشگاه های خصوصی خواهد افتاد. برای باشگاه گسترش فولاد مطلب مهم این است که کارهای پایه ای به صورت سازماندهی شده انجام گیرد تا به این باشگاه کمک کند.
سرمربی تیم ملی فوتبال درباره بازیکنان تبریزی دعوت شده به تیم ملی گفت: نقطه نظر من این است که در روندی قرار داریم که بتوانیم فوتبال‌مان را توسعه دهیم. تمام بازیکنان دعوت شده با ما تمرین می‌کنند و اقدامات مان در روند توسعه تیم است. کی روش با بیان اینکه سروش رفیعی یا شجاعیان و آقایی بازیکنان جوانی هستند که استعداد و توانایی های بالایی دارند، اضافه کرد: متاسفانه این بازیکنان تجربه بین المللی کمی دارند. اگر آنان در کشورهای دیگر بودند ۱۵ تا ۲۰ بازی ملی داشتند اما الان این ها تجربه لازم را ندارند. فردا در جام جهانی تجربه حرف آخر را می‌زند. باید در نظر بگیریم هفته دیگر بازی مهمی با سوریه داریم که مهم ترین مطلب ۳ امتیاز است اما دی ماه اردویی را برگزار می کنیم یه همراه یک بازی دوستانه که در آن از بازیکنان کم تحربه استفاده می کنیم تا سطح تجربه خود را بالا ببرند.