درباره شرکت مادر سرمایه گذاری 

شركت توسعه سرمایه گذاری دریك با هدف مشاركت در اعتلای صنعت كشور، ایجاد اشتغال و كارآفرینی و نیز تربیت نیروهای انسانی مولد و ماهر، در سال 1380 با سرمایه گذاری صددرصد خصوصی و ایجاد چندین مجتمع و كارخانه بزرگ صنعتی پایه گذاری و فعالیت خود را آغاز نمود.
این شركت مادر، در مدت كوتاهی توانسته ضمن ایجاد زیر ساختهای مناسب، با برنامه ریزی های مدون، بهره گیری از دانش روز و جذب نیروهای متعهد و متخصص، سرمایه گذاری های كلانی در منطقه انجام داده، تا با هدف تلاش در ارتقای صنعت، عمران و آبادانی كشور و نیز حضور فعال در بازارهای منطقه و جهان، سهم كوچكی از دِین خود را به ایران اسلامی ادا نماید. به طوری که در حال حاضر هلدینگ دَریک بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در شمال غرب کشور می باشد. روند توسعه در این گروه بسیـار سـریع بوده و با استفـاده از فرصت های بوجـود آمده و برنامه ریزی های منظم و آگاهانه، توانسته است با ظرفیت سازی مناسب و ایجاد شركتهای صنعتی، خدماتی و ساختمانی در زیر مجموعه سه هلدینگ تخصصی ذیل، نام خود را در جای جایِ میهن پهناورمان و بازارهای بین المللی به عنوان یك پدیده مطرح سازد .

همچنین ایــن شــرکـت با تــکیـه بـــر توانمندی های کارکنان متخصص خود، توانسته است هـــزاران فـــرصت شــغـلی مستقیــم و غیرمستقیـم ایجـاد نماید كه در اشتغال زایی منطقه تاثیر بسزایی داشته است.

سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز به عنوان بزرگترین هلدینگ تخصصی شرکت توسعه سرمایه گذاری دریک، متشكل از چندین مجتمع و كارخانه بزرگ و پروژه های در دست احداث، در حال فعالیت می باشد که از بدو تاسیس، نوع مدیریت در این شرکت سبب شده تا توسعه گروه، تحت سیستم ها و برنامه ریزی های استراتژیك بصورت علمی و چند بعدی جریان داشته باشد.
تنوع فعالیت و گستردگی سازمانی این شركت بسیار بالا بوده و تولیدات كارخانجات صنعتی این هلدینگ شامل: انواع شمش فولادی (Billet & Bloom)، انواع میلگرد (ساده، آجدار و کلاف)، انواع مقاطع فولادی (تیرآهن، ناودانی و نبشی)، انواع فرآورده های معدنی (سنگ آهن هماتیت و مگنتیت، کنسانتره تیتان، سنگ آهک با خلوص بالای 97درصد، سنگ سلیس با خلوص بالای 97 درصد، زغال سنگ، کانسنگ مس و طلا)، سازه های فلزی، جرثقیل سقفی، انواع لوله های فولادی و گالوانیزه ( گاز، صنعتی و آبرسانی )، انواع قوطیهای مربع و مستطیل ( صنعتی و ساختمانی ) و انواع ورق گالوانیزه می باشند.
در سالهای اخیر رویکرد و سیاست گذاری این گروه بر مبنای ساخت و واگذاری کارخانجات تولیدی به صورت نقد و یا فاینانس می باشد. این روند باعث گردیده سرعت تـوسعه صنعتـی و همراه با آن میـزان اشتغالزائی در منطقه افزایش چشمگیـری داشته و فضا برای تولیدکنندگـان به صورت تخصصی و برای عمـوم مـردم به صورت مشـارکـت و سرمـایه گذاری باز گردد.